تنظیماتی برای داشتن گزارش‌های دقیق از GA4

پس از نصب گوگل آنالیتیکس بهتر است چند نکته را رعایت کنید. رعایت این نکات باعث می‌شود گزارش‌هایی که توسط گوگل آنالیتیکس به شما تحویل داده می‌شود بسیار دقیق‌تر از قبل باشد.

پیشنهادات Setup Assistant

یکی از مواردی که باعث می‌شود تنظیمات دقیق‌تری بر روی گوگل آنالیتیکس شما به وجود بیاید پیشنهادات Setup Assistant گوگل آنالیتیکس است. در این قسمت به شما پیشنهاداتی نظیر اتصال گوگل آنالیتیکس به تگ منیجر، Google Signal و اتصال به BigQuery می‌دهد.

بخش Search Console Links و Optimize Links

در این بخش از تنظیمات، شما به‌راحتی می‌توانید با اتصال Search Console تمام کوئری‌ها را در گوگل آنالیتیکس خود و با Optimize Links به راحتی نتایج A/B Testهایی خود را مشاهده کنید.

Data Retention

یکی از نکاتی که شما می‌توانید با تغییر آن اطلاعات بهتری را ذخیره و مشاهده کنید Data Retention یا نگهداری از داده‌های مرتبط با یوزرها است. به‌صورت پیش‌فرض دوماه و قابل تغییر به چهارده ماه است.

List Unwanted Referral و Configure Your Domain

در این بخش شما می‌توانید سایت‌های Referral همانند درگاه‌های پرداخت را به‌عنوان استثنا معرفی کنید تا ورودی و بازگشت کاربر از این سایت‌ها به‌عنوان کاربران Referral شمرده نشود و اطلاعات دقیق‌تری ثبت و نمایش داده شود. با استفاده از Configure Your Domain شما می‌توانید اطلاعات دو دامنه متفاوت خود را که باهم در ارتباط مستقیم هستند را به‌صورت یکجا مشاهده کنید. مثال این قسمت در ویدئو گفته شد.

Define Internal Traffic در گوگل آنالیتیکس

در بخش Define Internal Traffic در گوگل آنالیتیکس به شما این امکان را می‌دهد تا با استثنا قرار دادن آی‌پی‌هایی نظیر منزل و محل کار و حذف آن‌ها از گزارش به اطلاعات دقیق‌تری دست پیدا کنید.

نکته: برای درک بهتر و آموزش دقیق تنظیمات فوق، ویدئو را مشاهده کنید.