آشنایی با گوگل آنالیتیکس (GA4)

قرار است در این جلسه در مورد نسخه 4 گوگل آنالیتیکس صحبت کنیم. کلی چیز یاد بگیریم و با این ابزارِ کمی شاید نچسب و منزوی، بیشتر رفیق شویم و بتوانیم از آن در وبسایت و اپلیکیشن‌هایمان استفاده کنیم.

بازاریابی یعنی هنر قصه گفتن. یعنی یاد بگیرید محتوایی که داخل بلاگ می‌گذارید، پستی که داخل سوشال اینستاگرام منتشر می‌کنید یا حتی دیزاینی که در وب‌سایت و اپلیکیشن پیاده‌سازی می‌کنید، همۀ این‌ها یک قصه‌ای را روایت می‌کنند. وقتی قصه شنیده می‌شود، که تو بتوانی مخاطب خودت را خیلی خوب شناسایی کنی. یعنی بدانی که مخاطب چه علاقه‌مندی دارد، در چه شهری زندگی می‌کند، درآمدش چقدر است و حتی وقتی وارد وب‌سایت شما می‌شود کجا می‌رود؟ کجا کلیک می‌کند؟ ماوس‌اش رو کجا می‌برد؟ اصلا چرا وارد وب‌سایت شما شده و از کجا آمده است؟

همۀ این‌ها چیزهایی هستند که می‌تواند کمک کند تا آن قصه‌ها، قصه‌های خیلی خاص‌تری شوند که مخاطب شما را خیلی میخکوب کند. پس واقعا سعی کنید در این ویدئوها با من همراه باشید که خیلی راحت و بدون رودروایسی، قرار است که با هم قدم‌به‌قدم یاد بگیریم که نسخه 4 گوگل آنالیتیکس چطور کار می‌کند. اگر کمی با این ابزار کار کرده باشید، می‌فهمید یک کمی نچسب است و شاید نمی‌شود با آن ارتباط گرفت.