1. سوالم در مورد سئوی صفحات فروشگاهیه: تا چه حد مجاز به استفاده از جمله ها و متن های تکراری در صفحات محصول هستیم؟ مثلا آیا میتونیم سوالات متداول یا روش خرید و پرداخت و چیزهایی از این قبیل رو تکرار کنیم؟

2. پنج قدم راه اندازی یک وبسایت فروشگاهی چیست؟

3. برآیند تاکی که با آقای حقوقدان، بابت مجوز های لازم برای راه اندازی فروشگاه آنلاین داشتید قدیمی است. آیا میشود یک آپدیت برای آن ارائه کنید. در حال حاضر برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی (اگر مغازه ای نداشته باشیم) چه مجوز یا مجوز هایی لازم است؟

4. من سایتی محتوا محور در مورد آموزش کامپیوتر دارم به نام معلم جوان و حدود دو سال پیش محتوایی در مورد معرفی فیلترشکن‌ها توی سایت قرار دادم و الان 98 درصد ورودی سایت از این صفحه هست. چند روز پیش قانونی تصویب شد که برای برخورد با فروشندگان فیلترشکن بود، بنظر شما ارزشش رو داره که این محتوا رو از روی سایت بردارم؟ چون اگه بردارم سایتم دیگه نابود میشه.

5. برای اینکه در مباحث دیجیتال مارکتینگ عمیق‌تر بشیم چه پیشنهادی دارید؟‌ مثلا بعد از دیدن دوره، تصمیم دارم به صورت تخصصی بازاریایی محتوایی رو ادامه بدم، آیا دوره‌های تخصصی‌تر هم برای آموزش در دستور کار دارید؟! و به نظرتون چطور باید توی یکی از زمینه‌های دیجیتال مارکتینگ تخصصی‌تر جلو رفت.

6. من صاحب یک فروشگاه لوازم گرمایشی هستم و می‌خواهم وب سایت فروشگاهی هم راه‌اندازی کنم؟ اما بین فروشگاه ساز شاپفا و وردپرس مردد هستم. لطفا راهنمایی کنید. (البته من برای طراحی سایت می‌توانم از دوستانی کمک بگیرم که هزینه‌ای برایم ایجاد نشود) این دوستان بهم وردپرس را توصیه کردند. و مورد بعدی اینکه اگر از وردپرس استفاده کنم، نمی‌دونم کدوم قالب مناسب‌تره؟

6.2-تولیدکننده‌هایی که محصولاتم رو ازشون می‌خرم؛ در دیجی کالا و ترب و... همون محصولات رو با قیمت بهتر از قیمت فروشِ من و یا حتی با تخفیف قرار می‌دن، من چه طور می‌تونم با این شرایط با اونها در فضای آنلاین رقابت کنم؟

7. با توجه به شرایط امروز ، کمپین بیلبورد و تلویزیون وشبکه مجازی برای یک اپلیکیشن تو حوزه پارکینگ منطقی به نظر نمی‌رسه. چه کنیم که مردم رو در این شرایط قانع کنیم اپ پارکینگ‌یاب بریزند؟ 

8.کسب و کارهای مارکت‌پلیس باتوجه به حجم تنوع محصولات یا خدماتی که ارائه میدن باعث میشه که کلمات کلیدی متنوعی داشته بشن. لذا نحوه سئو کردن این طور سایت‌ها چطوریه؟

9. توی سایتمون چند صفحه ارائه سرویس و خدمات داریم که بعد از آدرس دامین، اسم صفحه قرار می‌گیره:

Y.com/service

که مستقیما روی این صفحات سئو میکنیم.

در کنارش ساختاری برای بلاگ می‌خوایم داشته باشیم به این صورت:

Y.com/category/subcategory/title

حالا مسئله‌ای که دارم این هست که اگر قرار باشه صفحه‌ای درست بشه به این شکل:

Y.com/blog/category/subcategory/title ساختار url رو بهم میزنه

به نظر شما باید ساختار اول رو کنار بذاریم؟

اگر ساختار دوم رو در نظر بگیریم، خیلی طولانی نمیشه؟

اگر subcategory رو حذف کنیم و ساختار به این صورت باشه، می‌تونه بهتر باشه؟

Y.com/blog/category/title

حساسیتی روی داشتن ساب کتگوری نداریم.

10.در بیشتر کسب کار ها چه conversion rate و چه goal‌هایی رایجه در وسط قیف چون اکثرا بلاخره اخرش پول یا برگشت مشتری یا تنظیم قرار حضوری توی multilayer و الی اخر... می‌خوان؛ ولی conversionها و Goalهای رایج که در وسط قیف یا اون اواسط مسیر مشتری اکثر کسب کار ها می‌خوان رو یه کمکی می‌کنید؟

11.برای بهبود مسیرهای ارتباطی با مشتری چه باید کرد!؟ با توجه به وضعیت کنونی کشور! آیا باید به پلتفرم‌های داخلی سوئیچ کرد!؟ با سوشیال مدیا که الان اصلا در وضعیت خوبی به سر نمیبره چه کنیم!؟

برای مشاغل محصولاتی چه پلتفرمی رو معرفی می‌کنید!؟

12. بهترین شبکه اجتماعی ایرانی چیست؟برای خدمات مالی و فروش دوره؟

پیوندها و منابع آموزشی