1. ما یک تولیدی داریم که کیف چرم فانتزی و اکسسوری دخترونه و لوازم التحریر فانتزی تولید می‌کنیم و توی پیج و سایت می‌فروشیم، محتوای خلاقی که بتواند هویت خاص خودمان باشد را نمی‌توانیم پیدا کنیم. راه حل و یا پیشنهادی  دارید در محتوای متنی و ویدئویی که انجام بدهیم؟

در دوره آنلاین mydmc قدم به قدم پیش می‌روم. ولی هدف اصلی من ورود تخصصی به حوزه تولید محتواست مخصوصاً محتوای متنی . در دوران تحصیلم مقالات علمی کار کردم و برای چند تا سایت معتبر هم چند مقاله ژورنالیستی نوشتم، و به صورت جسته و گریخته درکلاس‌های نویسندگی هم شرکت کردم ولی به صورت سازمان یافته و هدفمند وارد این حوزه نشدم ولی به شدت به تولید محتوای متنی در زمینه‌های مدیریتی و اجتماعی علاقمندم. 

 

2. آیا به نظر شما درست هست که موازی با دوره بازاریابی دیجیتال، در این حوزه هم آموزش ببینم و اگر درست است از چه روش‌ها و منابعی استفاده کنم؟

البته به عنوان پیش‌نیاز رو تایپ ده انگشتی و یک سری اصول ویراستاری هم کار می‌کنم  لطفاً در این مورد هم راهنمایی بفرمایید. و اگر پیش‌نیاز دیگری هم لازم است ممنون میشوم راهنمایی کنید.

و اینکه اگر مطلبی تولید می‌کنم در سایت شخصیم  منتشر بشه بهتره یا در شبکه‌های اجتماعی و اینکه اصولاً بهتره که ابتدا برای خودم مطلب بنویسم یا این که برای سایتهای دیگر کار کنم ؟

 

3. من هنوز کارمند هستم و شنبه تا چهارشنبه از 8صبح تا 4 عصر سرکار می‌روم ولی خیلی به تبلیغات و کپی‌رایتر شدن علاقه‌مندم، از کجا شروع کنم؟ البته این دوره رو میروم جلو،  اگر راهنماییم کنید(مثل معرفی منابع خوب) که کمک‌ کند عمیق‌تر بشوم در بحث کپی رایتینگ  ممنون می‌شوم.

 

4. لحن برند ما داخل برند بوکی که طراحی شده صمیمی و عامیانه است. این لحن را در چه جاهایی باید استفاده کنیم؟ مثلا در صفحه محصول و لندینگ هم باید صمیمی باشد؟

 

5. برای عنوان‌نویسی مخصوصا بنرهای تبلیغاتی چطور عنوان جذاب پیدا کنیم؟ ما این چالش را همیشه داریم و مخصوصا برای بنرهای یکتانت که طراحی می‌کنیم، اگر هم منبعی برای آموزش هست بهمون بگید.

 

6. آقای فراهانی عزیز، معیارهای موفقیت یک محتوا چه چیزهایی است؟ و سطح یک تولید کننده محتوا رو چطور بسنجیم؟

چطور متوجه بشیم که تولید کننده محتوا کارش رو درست انجام داده؟

سنجه‌های کلیدی یک محتوا از نظر شما چیست؟

 

7. فعالیت ما طراحی سایت و سئو هست که می‌خواهیم گروه هدف و مشتری‌هامون شرکت‌های متوسط و بزرگ باشند.

حدود 10 سال است که فعالیت می‌کنم اما هنوز به درک مناسبی از نیاز محتوایی مدیران ارشد و مدیران میانی در حوزه طراحی سایت و سئو نرسیدم که بتوانم به درستی تولید محتوا کنم! مثلا می‌دونم که گروه مخاطبین من عبارت طراحی سایت شرکتی ، طراحی سایت فروشگاهی و ... رو جستجو می‌کنن و راجع به این‌ها محتوا تولید می‌کنم اما بیشتر از این نیازهای محتوایی‌شون رو نمی‌توانم شناسایی کنم!

راه حل چیست؟ مقالات زیادی در مورد آموزش طراحی سایت، آموزش سئو و آموزش اینستاگرام هست اما گروه مخاطب ما دنبال یادگیری نیست و می‌خواهد که شرکت نیاز‌های دیجیتال مارکتینگ آن‌ها رو پوشش بدهد.

 

8. در پیج‌ یک نمایشگاه بهتر است چه مطالبی گذاشته بشه؟ اخبار به روز و قیمت‌ها یا نکات در مورد خودرو و انواع مدل‌ها و نکات خرید؟

 

9. چگونگی پیدا کردن منبع الهام‌بخش برای محتوای خلاق را لطفا توضیح می‌دهید؟

چگونه در گروه‌ها و جمع‌های خلاق باشیم؟

چطور می‌توانیم وارد پوزیشن‌های شغلی بشویم که کارشان تولید ایده هست؟ چه مشاغلی با این کارمرتبط هستن؟

 

10. بعضی‌ افراد بر حسب تجربه می‌گویند که محتوای متنی در اینستاگرام و به خصوص در کپشن پست خوانده نمی‌شود و یا باید کوتاه باشد. باید چه رویکردی در نوشتن در اینستاگرام داشته باشیم؟

 

11. در نوشتن برای استوری در اینستاگرام چه نوع متنی باید تولید کرد؟ (کوتاه و بولت پوینتی یا توصیفی و داستانی؟)

 

12. چه کتاب‌هایی پیشنهاد می‌کنید بخوانیم که در محتوا قوی شویم؟

 

13. آدم‌های خبره محتوا در اینستاگرام و توییتر چه کسانی هستند؟

 

14. دوست دارم مدیر محتوا بشوم،چه مسیری رو باید طی کنم؟

به نظر شما من رزومه‌م رو برای علی‌بابا بفرستم چه نکاتی داشته باشد توجه‌شون جلب میشود؟چه چیزهایی داشته باشد من رو رد می‌کنند؟

 

15. سوال من این است که آیا همه برندها به محتوای خلاق نیاز دارند؟

 

16. حوزه‌های مختلف محتوا چه چیزهایی هستند؟ به غیر از سناریو نویسی، نریشن نویسی و ...

 چه مهارت‌های نرمی در حوزه محتوا باید داشته باشیم تا موفق شویم؟

 

17. منابع یادگیری استراتژی محتوا چیست؟ سند استراتژی محتوای مجموعه طی چه فرایندی ایجاد میشود؟

 

18. در تولید محتوای متنی برای صنعت‌هایی مثل فروش کفش، عینک، لوازم‌های آرایشی و بهداشتی به دلیل کمبود موضوع چه راهکاری باید پیش بگیریم؟

 

19. آیا خلاقیت با طنزنویسی در تعامل است؟ و اگر در تعامل است این تقویت مهارت طنزنویسی رو چطور به دست بیاوریم؟

 

20. آیا خلاقیت با طنزنویسی در تعامل است؟ و اگر در تعامل است این تقویت مهارت طنزنویسی رو چطور به دست بیاوریم؟