با عضویت در دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال می‌توانید تمام ویدئوهای رایگان دوره را مشاهده کنید.

در ابتدا لازم است بدانید، نوع Match Typeدر سرچ کاربر اهمیتی ندارد، اما در Search Term یک گزارش داده می‌شود، این گزارش می‌تواند یک ستونMatch Type داشته باشد، این ستون اطلاعات می‌دهد که سرچ کاربر و کیورد فایرشده، در چه حالتی با هم ارتباط دارند. search Terms در حالت Phrase کیورد بوده است. ممکن است کلمۀ (خرید لپ‌تاپ) Broadباشد و هیچ کلمۀ دیگری اطراف آن نباشد، اما کاربر کلمۀ(خرید لپ‌تاپ Lenovo) را سرچ کرده است. به این ترتیب ارتباط سرچ کاربر با کیورد شما را مشخص خواهد کرد. در ستون Match Type کلمۀ exact نوشته شده است، به این ترتیب ما متوجه می‌شویم که کاربر دقیقا کلمۀ (خرید لپ‌تاپ) را سرچ کرده است، کلمۀ کلیدی مطابقت کامل دارد. آیا این مسأله Match Type کیورد را به شما نشان می‌دهد؟ خیر

یک ستون به نام کیورد داریم، کیورد ما (بوتاکس) است، از ظاهر می‌خواهیم تشخیص بدهیم که Match Type آن Broad است، از ظاهر متوجه می‌شویم، چون هیچ موردی در اطراف آن نیست، اما در Search Term بعدی (تهیه بوتاکس) نوشته شده است و جلوی آن Phrase Match نوشته شده است، زیرا Search Term کاربر (بوتاکس) را نگه داشته است و به آن اضافه کرده است. (تزریق بوتاکس) نوشته شده است و آن طرف دقیقا بوتاکس نوشته شده است، اما جلوی آن Close Variants نوشته شده است، در واقع یک کاراکتر در این بوتاکس تفاوت دارد، کلمۀ بوتاکس هر بار سرچ شده است، اما یکبار با حرف (کاف) فونت فارسی و بار دیگر باحرف (کاف) فونت عربی است، بنابراین Close Variants نوشته شده است.

در خصوصMatch Type Negative Keywordدر واقع فقط Broad دارید و عملکرد به گونه‌ای است که هر کدام از Terms، دقیقا اگر داخل Search Terms بود، فایر نخواهد کرد. بنابراین ترتیب مهم نیست، ولی هر یک از کاراکترها باید هماهنگ باشد. اگر Phrase می‌کنید به عنوان مثال، (تعمیر لباسشویی) دقت کنید، اگر شما حرف (ی) را فارسی نوشته باشید، ولی کاربر با حرف (ی)عربی نوشته باشد، فایر می‌کند و Negative Keyword کارایی ندارد. به عنوان مثال، اگر کلمۀ (انار) را Negative کردم، ولی کاربرِ من (آنار) سرچ کرده باشد چون هماهنگی ندارد، فایر خواهد شد.

دقت کنید، اگرSpace در کلمه استفاده شود، باید باSpace و بدون Space در Keyword Negative تعریف کنید. به این ترتیب در Negative ، Close Variantsپذیرفته نیست. دقیقا کاراکترها و Match Type باید هماهنگ باشد.

بنابراین اگر Negative Keyword یک کلمه باشد، طبق قاعدۀ Match Type Negative باید این کلمه داخل سرچ کاربر باشد، در صورتی که یک تک کلمه باشد، آیا فرقی میانBroad Match یا Phrase Match است؟ خیر فرقی نمی‌کند.

در ویدیو بعدی نحوۀ کار کردن گوگل ادز را بررسی خواهیم کرد.

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره

سلام من این قسمت رو دقیقا سه بار گوش کردم ولی متوجه نشدم که چجوری نگتیو کیورد رو ست کنم مخصوصا که مثالی که داشت تو حرف میگفت با مثالی که در تو عکس نشون میداد که مروبوط به بوتاکس بود یکی نبود.میشه یهجوری مثالی بزنین متوجه بشم همون مثال بوتاکس هم که تو عکس نشون میده رو مثال بزنین راضیم.ممنون ازتون

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
15516

خلاصه موضوعات ویدئو

در این بخش به تعریف Search Term Match Type و Match Type Negative Keywords با ذکر مثال پرداخته شده است.