بازاریابی پیامکی چیست و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

یکی از کم‌هزینه‌ترین و پربازده‌ترین ابزارها در بازاریابی دیجیتال، اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی است.

اس ام اس مارکتینگ با دو هدف انجام می‌شود:

1. تبدیل لیدها و سرنخ‌هایی که از قبل جمع‌آوری کرده‌ایم به مشتری نهایی

2. ترغیب مشتریان قبلی، با ارائه تخفیف‌ها و پروموشن‌های مختلف، برای خرید مجدد

انواع خطوط پیامکی

خطوط پیامکی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

1. خطوط عمومی یا تبلیغاتی: این پیامک‌ها به کسانی که اس ام اس آنها بسته نشده است ارسال می‌شود.

2. خطوط اختصاصی یا خدماتی: از این خطوط برای اس ام اس ‌های عملیاتی یا transactional استفاده می‌شود. نباید از این خطوط برای تبلیغات استفاده کرد و استفاده از آن پیگرد قانونی دارد.

3.خطوط ویژه (ارسال به بلک لیست): برخی از ارائه‌دهندگان سرویس خطوطی در اختیار کاربران قرار می‌دهند که خدماتی نیستند. اگر می‌خواهید پیامتان حتما به دست مخاطبتان برسد می‌توانید از این خطوط استفاده کنید. این نوع اس ام اس هزینه زیادی دارد و طی آن حتی به کسانی که اس ام اس تبلیغاتی خود را بسته‌اند نیز پیام ارسال می‌شود.

خلاصه موضوعات ویدئو

یکی از کم‌هزینه‌ترین و پربازده‌ترین ابزارها در بازاریابی دیجیتال، اس ام اس مارکتینگ یا بازاریابی پیامکی است. استفاده از اس ام اس مارکتینگ با دو هدف انجام می‌شود: 1. تبدیل لیدها و سرنخ‌هایی که از قبل جمع آوری کرده‌ایم به مشتری 2. ترغیب مشتریان قبلی، با ارائه تخفیف‌ها و پروموشن‌های مختلف، برای خرید مجدد از ما. موضوع بازاریابی پیامکی و استفاده از آن به صورت کامل در ویدیو شرح داده شده است.

خطوط پیامکی به سه دسته تقسیم می‌شوند
که عبارتند از: 1. خطوط عمومی یا تبلیغاتی 2. خطوط اختصاصی یا خدماتی 3. خطوط ویژه (ارسال به بلک لیست). هر یک از این خطوط، مزایا و معایب استفاده از آن‌ها به صورت کامل در ویدیو شرح داده شده است.