ایمیل مارکتینگ یعنی ارسال ایمیل به افراد یا گروهی از افراد که مشتریان یا کاربران ما هستند. ما به عنوان بازاریاب یک کسب و کار از طریق ایمیل مارکتینگ به دنبال یک ارتباط مستمر با مشتریان یا کاربران کسب و کار هستیم. موضوعات این ایمیل‌ها می‌تواند محصولات یا خدمات یا تسهیلاتی باشد که برای کاربران خود در نظر گرفته‌ایم.

آیا ایمیل مارکتینگ مرده است؟

برخی افراد فکر می‌کنند زمانه ایمیل مارکتینگ به پایان رسیده و کاربران دیگر ایمیل‌های خود را باز نمی‌کنند اما این‌طور نیست. ایمیل مارکتینگ یکی از فضاهایی است که اگر درست از آن استفاده شود ظرفیت‌های پنهان زیادی دارد.

مقایسه ایمیل مارکتینگ با بقیه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

مقایسه ایمیل مارکتینگ با سوشال: در فضای سوشال آیا می‌توان پستی را ارسال کرد که تنها درصد مشخصی از دنبال‌کنندگان شبکۀ اجتماعی شما آن را ببینند؟ خیر چنین امکانی وجود ندارد و به عبارتی سگمنت کردن کاربران در این فضا ممکن نیست. گزارشات دیده شدن پست‌ها نیز در شبکه اجتماعی قابل اتکا نیست و مشاهده شدن یک محتوا به معنی دیده شدن آن نیست.

مقایسه با تبلیغات کلیلی و گوگل ادز: تبلیغات کلیکی، تبلیغات گران قیمتی هستند و همیشه بحث‌های زیادی پیرامون خود دارند. معمولا این تبلیغات جهت آگاهی (Awareness) استفاده می‌شود اما هزینه و نرخ تبدیل ایمیل مارکتینگ بسیار بیشتر است. هم‌چنین هزینه اطلاع رسانی کاربران در ایمیل مارکتینگ بسیار کمتر است.

مقایسه ایمیل مارکتینگ با پیامک: در ارسال پیامک حداقل نیمی از کاربران پیامک ما را دریافت نمی‌کنند چون پیامک تبلیغاتی خود را بسته‌اند.

هزینه هر ایمیل در ایمیل مارکتینگ بسته به پنل شما متفاوت است. با توجه به اینکه هیچ محدودیتی بابت حجم محتوا و نوع آن نداریم این هزینه‌ها بسیار ناچیز است. ترکیب ایمیل و پیامک در کنار هم می‌تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد و نرخ باز شدن صفحه را به شدت ارتقا دهد.

به علاوه دنبال کردن کاربر در پیامک ممکن نیست اما در فضای ایمیل مارکتینک این کار امکان‌پذیر است. ما می‌دانیم کاربری که ایمیل ما را باز کرده، روی دکمه دعوت به اقدام کلیک کرده است یا خیر. حتی می‌توانیم کاربرانی که از خبرنامه ایمیلی ما لغو اشتراک کردند را ببینیم.

مقایسه ایمیل مارکتینگ و سئو: زمان و انرژی و هزینه سئو بسیار بیشتر است.

مزیت‌های ایمیل مارکتینگ

زمان، انرژی و هزینه‌ای که برای ایمیل مارکتینگ صرف می‌شود در مقایسه با نرخ بازگشت سرمایه بسیار کمتر است و اصطلاحا ROI بسیار مثبتی دارد.

• ارسال پیام شخصی شده است و می‌توان سگمنتیشن انجام داد که نرخ موفقیت را افزایش می‌دهد.

• حجم و نوع محتوا (متن، عکس، فیلم و صوت) نامحدود است.

• ارسال اخبار جدید و پروموشن بسیار سریع است.

• ارتباط با مشتریان CRM در بسیاری از کسب و کارها از طریق ایمیل است.

• فضای بکر و دارای رقابت بسیار کمتری نسبت به سایر ابزارهای ایمیل مارکتینگ دارد.

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره


با سلام
در این بخش استاد دوره از مزایای ایمیل مارکتینگ گفتند و در عین حال تمام کانال های بازاریابی را با مقایسه با ایمیل مارکتینگ مورد نقد قرار دادند . همه میدونیم که ایمیل ها از آسمون نمیان و باید فرایند های لیدجنریشن صورت بگیره و اون چند ده یا چند صد میلیون هزینه ای که بابت جمع آوری مثلا 5000 لیست ایمیل مرتبط صورت گرفته رو نادیده بگیریم و بگیم ایمیل مارکتینگ به نسبت تمام کانال های بازاریابی ارزان تر ، سریع تر ، بدون محدودیت تر و در کل بهتر هست . چطور میشه درباره ROI یا CRO ایمیل مارکتینگ صحبت کرد اون هم بدون در نظر گرفتن زمان و هزینه هایی که باید بابت لید جنیرشن صورت بگیره ؟ ممنون میشم در این باره نظرتونو بشنوم

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
14330

خلاصه موضوعات ویدئو

ایمیل مارکتینگ یعنی ارسال ایمیل به افراد یا گروهی از افراد که مشتریان یا کاربران ما هستند. ما به عنوان بازاریاب یک کسب و کار از طریق ایمیل مارکتینگ به دنبال یک ارتباط مستمر با مشتریان یا کاربران یک کسب و کار هستیم. در این ویدئو ایمیل مارکتینگ با سوشال مدیا،تبلیغات کلیکی، گوگل ادز، پیامک، پوش نوتیفیکیشن و سئو مقایسه شده است.