با عضویت در دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال می‌توانید تمام ویدئوهای رایگان دوره را مشاهده کنید.

تکنیک حرکت در مه و کاربرد آن در روایت‌گری

تکنیک حرکت در مه یا حرکت از تاریکی شب به سمت روشنایی یکی از تکنیک‌های روایت‌گری است که با هدف جذب مخاطب مورداستفاده قرار می‌گیرد. این تکنیک نیز مانند تکنیک 3 پرده یا تکنیک قلاب دارای 3 مرحله است. مراحل تکنیک حرکت در مه عبارت‌اند از:

1- ایجاد چالش یا بیان مشکل

در این مرحله مشکل مخاطب را به او نشان داده و یه چالش ایجاد می‌کنیم. این مشکل را تاریک و سیاه نشان داده و سعی می‌کنیم ذهن مخاطب را بیشتر از قبل برای پیدا کردن راه‌حل آماده کنیم.

2- ارائه راه حل

در این مرحله راه حل (خرید محصول یا دریافت خدمات) را به مخاطب نشان داده و به او اطمینان می‌دهیم که این مشکل قابل حل شدن است. در این مرحله از مه خارج شده و در روشنایی قرار می‌گیریم.

3- دعوت به اقدام یا call to action

این مرحله همان‌طور که از نامش پیداست، مرحله دعوت به اقدام است که از مخاطب می‌خواهیم تا کاری را که هدف ما بوده است، انجام دهد.

سخن آخر

برای اینکه با این تکنیک آشنا شوید، می‌توانید یکی از برندهای محبوب خود را انتخاب کنید و با تکنیک حرکت در مه یک مقاله بنویسید. توجه داشته باشید که توجه به تعلیق در این تکنیک بسیار مهم است و باید به لبه‌های تاریکی و روشنایی توجه ویژه داشته باشید.

برای اینکه بتوانید بهتر و بیشتر این تکنیک را درک کنید، توصیه می‌کنیم که این ویدئو را به دقت تماشا کنید.

پیوندها و منابع آموزشی

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره

اگر ممکنه برای هر یک از تکنیک‌هایی که گفتید یک محتوا هم به‌عنوان نمونه قرار بدید ممنون می‌شم

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
15504