سئو چیست و چرا به سئوی محتوایی نیاز داریم؟

سئو یا Search Engine Optimization فرایندیست که به ما کمک می‌کند صفحات اینترنتی یا صفحات وب را برای موتورهای جستجوی اینترنتی بهینه کنیم. می‌خواهیم در مورد بحث میان‌رشته‌ای صحبت کنیم: محتوا و سئو کنار هم قرار می‌‌گیرند و قرار است محتوایی تولید کنیم که برای موتور جستجو قابل فهم باشد.

چرا باید یک مقاله را سئو کنیم؟

وقتی قصد داریم مخاطب هدف خاصی را مدنظر قرار دهیم و به این واسطه ارائه محتوایی داشته باشیم، یا در هر زمینه‌ای صفحات وب داریم و قرار بر تولید محتوا باشد، نیاز داریم این صفحات بهینه باشند. مسلما نیاز دارید مقالاتی تدوین کنید تا پاسخ مخاطب‌هایی که در سطح وب به دنبال آن هستند هدف قرار بگیرد. چه بهتر که مقاله برای موتورهای جستجو قابل فهم باشد.

نویسنده مقالات بهینه شده برای موتورهای جستجوگر کیست؟

نویسنده‌ای که می‌تواند مقاله‌ای تدوین کند تا به واسطه‌ی آن افرادی که چنین موضوعی مدنظرشان هست به راحتی از طریق موتورهای جستجوگر به این مقاله دسترسی پیدا کنند.

چطور یک مقاله بهینه شده بنویسیم؟

من سه قسمت برای مسیری که جهت تدوین مقاله پیش‌رو داریم در نظر می‌گیرم و به شما پیشنهاد می‌کنم.

ما صد در صد انرژی داریم و باید این انرژی را تقسیم کنیم. 40 درصد را برای مقدمات قرار می‌دهیم، 20 درصد برای نوشتن متن و 40 درصد باقی‌مانده را برای ویرایش کردن و بهینه کردن آن صرف می‌کنیم. در واقع فقط 20 درصد صرف نوشتن مقاله می‌شود و 80 درصد انرژی صرف تکنیک‌ها، مقدمات و جزئیاتی که باید بهش بپردازید صرف کنید.

مقدمات تولید محتوای سئویی پاسخگویی به این سوالات است: هدف از خلق این مقاله چیست؟ قرار است به چه چیزی برسیم و راجع به چی صحبت کنیم؟ پیام این مطلب چیست؟

قبل از تدوین یک مقاله حتما به این فکر کنید که رویکرد ما چیست؟ هدف انجام اقدامی از سمت مخاطب است، خریداری خدمتی از ما است یا فقط شماره خود را ثبت کند تا ما ارتباط بگیریم؟ در واقع قرار هست محتوای سئومحور داشته باشیم یا محتوای تبدیل محور؟

داشتن یک سایت چندان هزینه‌بر نیست اما ایجاد درآمد و شناخت مخاطب از این وب‌سایت مهم است. پس ما به‌عنوان تولیدکننده محتوا وظیفه داریم محتوایی تولید کنیم که برای موتورهای جستجوگر قابل فهم باشد.

80 درصد محتوای اینترنت هنوز متروک هستند، هنر ما این است که این مقدار را کم‌تر و 20 درصد باقی مانده را تقویت کنیم.

در ایران موتورهای جستجوی محدودی داریم، اصلی‌ترین آن گوگل بوده و در رده بعدی بینگ، پارسی‌جو و یاندکس قرار می‌گیرند. راجع به تک‌تک این‌ها، همچنین چگونگی ارائه محتوای بهینه و در چهارچوب به صورتی که برای موتورهای جستجو قابل درک باشد، صحبت می‌کنیم.

 

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره


درود بر شما
دو تا ابزار میخواستم بهم معرفی کنید
اول اینکه با چه ابزاری ساختار محتوایی سایت رقیب رو بررسی کنم؟ یا بهتر بگم میخوام سایت مپ بخش وبلاگش رو در بیارم اگر بشه فهمید که محتواهای اصلی که بهش بیشترین لینک هم خورده که خیلی عالی میشه.
دوم هم یک ابزاری میخوام که محتوایی که ترجمه کردم یا نوشتم را ویراستاری کنه که iranspin.com v رو سراغ دارم ولی دنبال ابزار بهتری میگردم.

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
17050

خلاصه موضوعات ویدئو

تهیه محتوایی که برای موتورهای جستجو قابل فهم باشد سئوی محتوایی است.

نویسنده‌ای که می‌تواند مقاله‌ای تدوین کند که به واسطه این مقاله، مخاطبانش بتوانند آن را از طریق موتورهای جستجوگر پیدا کنند؛ یا به عبارت دیگر، مقاله‌ای که موتورهای جستجوگر آن را می‌فهمند.

برای تولید یک مقاله سئو شده باید 40 درصد از انرژی خود را برای مقدمات صرف کنیم، 20 درصد از انرژی را برای نوشتن مقاله و 40 درصد باقی‌مانده را برای ویرایش و بهینه کردن مقاله صرف کنیم.

موضوعاتی که قبل از تولید محتوا باید در نظر داشت عبارت است از: 1. هدف از خلق این مقاله چیست؟ 2. قرار است به چه چیزی برسیم؟ 3. پیام این مطلب چیست؟ موضوعاتی که قبل از تولید محتوا باید در نظر داشت به صورت کامل در ویدیو شرح داده شده است.