در دنیایی که سرعت تولید محتوا بسیار بالاست، باید محتوا آن‌قدر جذاب باشد که مخاطب محتوای ما را انتخاب کرده و وقت خود را برروی محتوای ما بگذارد. درواقع هر نوع محتوایی (محتوای متنی، تصویری، ویدئویی و...) باید در بین رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد؛ بنابراین تدوین و ویرایش محتواهای ویدئویی اهمیت پیدا می‌کند. نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، این است که جذابیت هر ویدئو به نرم‌افزارهای تدوین و همچنین خلاقیت فرد بستگی دارد.

در این جلسه خانم فائزه قربان‌نژاد با تکیه بر تجربه چندین ساله خود در راستای تدوین محتواهای ویدئویی، شما را با یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند تدوین فیلم به نام Camstasia Studio آشنا خواهند کرد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم که ویدئوهای این جلسه را به‌دقت تماشا کنید تا با این نرم‌افزار پرکاربرد و ساده آشنا شوید.

خلاصه موضوعات ویدئو

در دنیایی قرار داریم که سرعت تولید محتوا بسیار بالاست و موارد زیادی وجود دارد که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند. در این دنیا برای اینکه بتوانیم توجه مخاطب را جلب کنیم نیاز است محتوای جذابی تولید کنیم تا مخاطب ما را انتخاب کند و زمان خود را به ما اختصاص دهد. یکی از مواردی که باعث جذابیت محتوا می‌شود و می‌تواند توجه مخاطب را جلب کند محتوای ویدیویی است و محتوای ویدیویی زمانی جذاب می‌شود که تدوین خوبی روی آن صورت گرفته باشد. به همین دلیل موضوع ویرایش فیلم و تدوین اهمیت بسیاری پیدا کرده است.

تدوین استفاده و بکارگیری ابزارها، عناصر و تکنیک‌های مختلف در راستای هدف فیلم است. نتیجه استفاده از این ابزارها زیبایی و جذابیت فیلم و نزدیک‌تر کردن ما به هدفمان است.