همان‌طور که در بخش دوم و مفاهیم اصلی مارکتینگ اتومیشن به آن اشاره شد، ما دو نوع segment داریم. یعنی segmentهای ما یا live هستند یا static. اما قبل از پرداختن به این مسئله بهتر است که نحوه آپلود کردن برخی از دیتاهای قدیمی را در ابزار مارکتینگ اتومیشن بدانید.

ممکن است که ما از قبل دیتاهایی از کاربران را داشته باشید. ما می‌توانیم این اطلاعات را بر روی webengage آپلود کنیم. برای این کار کافی است که تمامی داده‌ها در یک فایل اکسل با فرمت csv باشد و بعد به‌راحتی می‌توانید این فایل را در webengage آپلود کنید.

البته باید بدانید که user_id بسیار مهم بوده و باید به حروف کوچک و بزرگ در attributeها دقت شود؛ زیرا ممکن است که webengage کاربران دیگری را بسازد. بعد از آماده کردن این فایل اکسل، باید این فایل در webengage آپلود شود.

بخش segment در webengage به این معناست که کاربران را دسته‌بندی کنیم تا در زمان ارسال پیام به آنها باتوجه به دسته‌ای که در آن قرار دارند، پیام موردنظر ارسال شود. برای ساخت segment کافی است که از منوی سمت چپ webengage، گزینه segment را انتخاب کرده و با کلیک بر روی علامت + ، segment جدید را بسازید.

البته در زمان ساخت segment باید شرط‌هایی را با توجه به user، behavioral و technology ایجاد کنیم. هرکدام از این قسمت‌ها با توجه به سناریویی که ما برای کاربران در نظر گرفته‌ایم، تنظیم می‌شوند.

برای اینکه بتوانید بهتر این موضوع را درک کنید، این ویدئو را به دقت تماشا کنید تا قدم به قدم با ساخت segment آشنا شوید.

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره


سلام وقت بخیر..
بحث مارکتینگ اتومیشن بسیار برای بنده جذاب بود و خیلی مشتاق شدم که یاد بگیرم.. سوالم اینه با توجه به اینکه که شرکت های نسبتا بزرگ از مارکتینگ اتومیشن های all in one استفاده میکنن، ما چطور میتونیم در این حوزه صاحب تجربه بشیم تا کسب و کار های بزرگ بتونن به ما اعتماد کنند.. بیشتر کارآموزی مد نظرم هست.

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
5574

با توجه به هزینه بالا استفاده از مارکتینگ اتومیشن های کامل و همچنین نبود نسخه بومی خوب و با قیمت مناسب، آیا نمیتوان از خود بسترهای پیامک و ایمیل و پوش این سیستم را ایجاد کرد. چون پنلهای ایمیل هم تا حدی امکان طراحی نقشه سفر و ورک فلو رو دارن و برای پیامک هم میشه اینو طراحی کرد.فقط میمونه برای پوش.
چون از بین امکانات اون نرم افزارهای جامع عملا تو ایران برای ریتنشن فقط پیامک و ایمیل و پوش رو میشه استفاده کرد. پس اگر اینا رو بشه با افزونه هایی با هم مجتمع کرد و امکان طراحی نقشه سفر رو ایجاد کرد، کسب و کارهای کوچک هم بتوانند از این امکانات استفاده کنند.

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
15493

خلاصه موضوعات ویدئو

انتخاب مارکتینگ اتومیشن مناسب کسب و کار به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. از جمله این پارامترها می‌توان به سقف هزینه قابل پرداخت، میزان خروجی و مانند آن اشاره کرد. به دلیل عدم وجود مارکتینگ اتومیشن مناسب ایرانی، کسب و کارها ناچار به استفاده از مارکتینگ اتومیشن‌های خارجی هستند که هزینه‌ی آن‌ها حداقل 200 تا 300 دلار در ماه است. پرداخت این هزینه برای کسب و کارهای کوچک مقرون به صرفه نیست در نتیجه مارکتینگ اتومیشن‌ها بیشتر مورد استفاده کسب و کارهای متوسط و بزرگ قرار می‌گیرند.

کسب و کارهای کوچک که قادر به پرداخت هزینه مارکتینگ اتومیشن‌ها نیستند بهتر است از ابزارهای بازاریابی دیجیتالی که قابلیت‌های مارکتینگ اتومیشن‌ها را دارند استفاده کنند.

مارکتینگ اتومیشن‌های All in One مناسب کسب و کارهای بزرگ می‌باشند.
یکی از مواردی که پس از استفاده از مارکتینگ اتومیشن‌های All in One در کسب و کارها اتفاق می‌افتد تغییر تیم بازاریابی دیجیتال است. این موضوع به صورت کامل در ویدیو توضیح داده شده است.

استفاده از مارکتینگ اتومیشن ریسک‌هایی برای کسب و کار به همراه دارد که برخی از آن‌ها عبارت است از:
1. عدم برقراری تعامل با تیم فنی
2. افزایش هزینه

در این ویدیو در رابطه با تاریخچه مارکتینگ اتومیشن در بازار ایران و شرکت‌های پیشرو در استفاده از آن توضیحات کاملی ارائه شده است.

شرکت‌های ارائه کننده مارکتینگ اتومیشن باید موارد زیر را به مشتریان خود ارائه کنند.
1. کمک به فرایند یکپارچه سازی با کسب و کار
2. انتقال تجربیات و الگوهایی برای دریافت خروجی بهتر
3. آموزش نحوه استفاده از فیچرهای Feature مارکتینگ اتومیشن

مواردی که در انتخاب مارکتینگ اتومیشن اهمیت دارد عبارت است از:
1. هزینه
2. اندازه کسب و کار
3. کانال‌های بازاریابی مورد استفاده
در رابطه با مارکتینگ اتومیشن مناسب کسب و کار به صورت کامل در ویدیو توضیح داده شده است.

مدل‌های قیمت‌گذاری مارکتینگ اتومیشن‌‌ها به صورت زیر است:
1. (Monthly Active User) MAU: این مدل قیمت‌گذاری براساس تعداد کاربران یونیکی است که در بازه سی روزه وارد سیستم می‌شوند.
2. Event: این مدل قیمت‌گذاری بر اساس کل ایونت Event هایی است که در سیستم مارکتینگ اتومیشن جمع می‌شود.
3. (Weekly Active User) WAU: این مدل قیمت‌گذاری براساس تعداد کاربران یونیکی است که در یک هفته وارد سیستم می‌شوند.
4. (Daily Active User) DAU: این مدل قیمت‌گذاری براساس تعداد کاربران یونیکی است که در یک روز وارد سیستم می‌شوند.