اهمیت سئو و لینک‌سازی

در جلسات گذشته دربارۀ چیستی سئو، مدل‌سازی و نحوۀ کارکرد گوگل صحبت کردیم. یادتان باشد که در این دوره‌ها صرفاً به‌دنبال یادگیری تکنیک و فن نباشید. البته نکات و ترفندها هم به‌اندازۀ کافی آموزش داده خواهد شد. در جلسات گذشته درمورد سئو صحبت کردیم و بعد دربارۀ کارکرد گوگل به همراهان عزیز آموزش داده شد. دقت کنید که شناخت درست و عمیق از نحوۀ کارکرد گوگل بسیار اهمیت دارد. درواقع، فهم درست و عمیق از کارکرد گوگل و موتورهای جست‌وجو به ما کمک می‌کند تا با تغییر شرایط و الگوریتم‌ها، بتوانیم در زمان و شرایط مناسب وب‌سایتمان را با شرایط وفق بدهیم و کسب‌و‌کارمان را در فضای آنلاین باثبات نگه داریم. افرادی که با تغیرات گوگل، فوراً سرعت سایتشان افت می‌کند، به این دلیل است که تنها چند تکنیک و روش را یاد گرفته‌اند. بر همین اساس، درک عمیق از کارکرد گوگل ضرورت فراوانی دارد و لازم است که بحث سئو را خیلی جدی پیگیری کنید.

عادل طالبی انجام تمرینات هر جلسه را پیش‌نیاز یادگیری در جلسۀ بعد می‌داند و اکیداً توصیه می‌کند که تمرینات هر جلسه انجام شود. با انجام تمرینات هر جلسه می‌توانید آسوده‌خاطر به تماشای ویدئوی جلسۀ بعدی بنشینید.

بیش از 200 عامل مختلف در سئو تأثیرگذار هستند که شما باید درک درستی از کل مجموعه و کارکرد آنها داشته باشید. بنابراین، انجام تمرینات می‌تواند در یادگیری این عوامل مختلف مؤثر باشد. شاید قصۀ یال و دُم را در مثنوی شنیده باشید. داستان فردی که تصمیم می‌گیرد، روی بدنش عکس شیری را خالکوبی کند، اما از سوی دیگر، طاقت درد کشیدن را ندارد و تنها به دُم شیر کفایت می‌کند؛ داستانی که شاعر آن را چنین توصیف می‌کنید:

شیر بی یال و دُم و اشکم که دید این چنین شیری خدا خود ناآفرید

سئوکار کسی است که آگاهی کامل نسبت به این پارامترها داشته باشد و به‌شکل درست و مناسبی آنها را در فرایندهای سایت خود لحاظ کند.

لینک‌سازی یا «Link Building» بخشی از سئو است که باید آن را یاد بگیرید. در این ویدئو، دربارۀ انواع و اقسام فرآیندهای لینک‌سازی صحبت می‌کنیم. البته با روش‌های کلاه‌سفید تا احتمال صدمه رسیدن به سایت شما به حداقل برسد. با اینکه اهمیت لینک‌سازی در سئو به‌شدت رو به کاهش است، اما همچنان مورد استفاده و تأثیرگذار است و اگر به شیوۀ درستی اجرا شود می‌تواند به سئوی سایت شما کمک کند.

لینک‌سازی به دو نوع روش زیر انجام می‌گیرد؛ روش‌هایی که هر کدام ویژگی‌های خود را دارند:

1. Internal Link Building

2.External Link Building

در جلسات بعدی، ویژگی هرکدام از روش‌های لینک‌سازی را آموزش خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

خلاصه موضوعات ویدئو

در این ویدئو با اشاره به یک انیمیشن درباره اهمیت سئو و لینک سازی در کسب و کارهای اینترنتی توضیح داده شده است.