مناسب ترین زمان و فرمت اجرا در کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسرها را انتخاب کردیم و محتواهایمان هم آماده است، اکنون باید تحلیل کنیم که محتوایمان را چگونه در صفحۀ اینفلوئنسر منتشر کنیم تا بیشترین بازدید را به همراه داشته باشد؛ به کدام صورت: استوری، پست یا IGTV، اگر می‌خواهید برای صفحه‌تان فالوئر جذب کنید، استوری مناسب‌تر از سایر گزینه‌ها است. به این دلیل که مردم برای گذراندن اوقات فراغتشان وارد اینستاگرام می‌شوند. ادمین‌های صفحات اینستاگرام هم متوجه چنین رفتاری شدند و معمولاً در استوری‌ها، ویدئوی سرگرم‌کننده و جذاب‌تری را نسبت به پست می‌گذارند. در پست‌ها غالباً یک بحث جدی مطرح می‌شود و در یک زمینۀ تخصصی‌تر صحبت می‌شود. بنابراین، بازدیدی که استوری دارد، عمدتاً بالاتر از پست است. اینستاگرام شبکه اجتماعی تصویرمحور است تا کپشن محور، پس ویدئو و تصویر بیشتر دیده می‌شوند و کپشن معمولاً خوانده نمی‌شود.

اگر شما وب‌سایت یا اپلیکیشن دارید و قصد دارید افراد را با تبلیغات وارد آن‌ها کنید. تنها جایی که می‌توانید این کار را انجام دهید استوری است، زیرا در آن می‌توان لینک گذاشت.

نکته‌ای که اینجا باید به آن اشاره کنم این است که حتماً از یک shortener استفاده کنید و آن لینک را Track کنید تا بدانید به‌ازای هر اینفلوئنسر، چه اتفاقی برای مخاطبانشان می‌افتد. مثلاً چقدر اپلیکیشن نصب می‌شود یا چقدر لید جذب می‌شود و... حتماً Track کنید تا انتخاب‌هایتان، انتخاب‌های درست‌تری باشند.

زمانی که از IGTV استفاده می‌کنید، از اینفلوئنسرها بخواهید که پست IGTV را برای شما تولید کنند و همچنین مطمئن باشید که دارای جذابیت باشد تا مخاطب را قانع کند که تا انتهای ویدئوی شما را ببیند. اگر تبلیغاتتان را به واینرها می‌دهید، IGTV مناسب است، چون تبلیغات آنها معمولاً طنز است و مخاطب را وادار می‎کند که تا انتها آن را ‌ببیند و قدرت وایرال شدن هم دارد، چون علاوه بر پیج خودش، مابقی پیج‌ها هم آن را به اشتراک می‌گذارند.

یکی دیگر از تبلیغات، استوری کردن پست شما توسط اینفلوئنسر است تا فالوئرهای او به‌سمت پیج شما جذب شوند و ویدئوتان را ببینند. در زمانی که قصد دارید یک پست از پیجتان تعداد بالاتری دیده شود از این مدل تبلیغ استفاده ‌‌کنید.

در تلگرام و روبیکا وقتی که یک تبلیغ را در تعدادی کانال وایرال ‌می‌کنید، در انتها می‌توانید مجموع بازدید را به‌دست بیاورید، اما در اینستاگرام این‌طور نیست و زمانی که شما یک محتوایی را در 200 یا 300 پیج اینفلوئنسر منتشر می‌کنید، اینستاگرام مجموع دیده‌شدن را نمی‌دهد.

اینفلوئنسرها تمایل زیادی ندارند تا تبلیغات را به‌صورت پست انجام دهند، چون که Engagement آنها کمتر می‌شود، و Engage فالوئرهایشان نسبت به پست تبلیغاتی کمتر از پست‌های خودشان است، درنتیجه اینستاگرام، Engage اینها را کمتر می‌کند. بنابراین تمایلشان بیشتر به استوری است تا پست. البته، این درمورد واینرها صدق نمی‌کند.

پست می‌تواند یک عکس، یک ویدئو یا کپشن باشد. شما اگر بخواهید یک ایونت خاصی را تعریف کنید، مثلاً دو هفتۀ دیگر شب یلدا است و من می‌خواهم این پست دو هفته در پیجم باشد، باید حتماً اطلاع‌رسانی شود یا کپشن آن حتماً باید باشد.

یکی از مهمترین پارامترهای اینستاگرام مارکتینگ، بحث زمان است. ما چه زمانی تبلیغ کنیم تا بازدهی بیشتری به‌دست آوریم؟

قبل از اینکه درمورد زمان صحبت کنیم، بهتر است به نکاتی توجه کنیم. ما در اینستاگرام برای 2 مدل تبلیغ پول می‌دهیم. یکی بر مبنای Impression و دیگری بر مبنای جایگاه تبلیغاتی. Impression به این صورت است که مشتری سفارشِ 3 میلیون Impression را در 24 ساعت می‌خواهد. ما باید این 3 میلیون Impression را بزنیم و در آن زمان هر اتفاق دیگری که رخ داد بر عهدۀ ما است. در مدل دیگر که از جایگاه صحبت می‌کند، اینفلوئنسر جایگاه تبلیغاتش را به شما می‌فروشد. اینکه در آن جایگاه تبلیغ شما بیشترین بازدید یا Impression یا Reachرا داشته باشد، مسئولیتش بر عهدۀ شما است. پس باید زمانی را انتخاب کنید که بیشترین بازدید را به همراه داشته باشد. این نکته را در نظر بگیرید که وقتی یوزر وارد اینستاگرام می‌شود، اینستاگرام، پست‌ها و استوری‌های گذشته را سریع به او نشان می‌دهد تا زمانی که آن فیلد به صفر برسد. اگر در زمانی که آن فیلد به صفر می‌رسد، و یوزر داخل اینستاگرام است، تبلیغی به اشتراک گذاشته شود، بیشترین شانس دیده شدن را دارد.

این زمان نسبت به هر کسب‌وکار و نسبت به هر یوزر متفاوت است. بهترین زمان برای این کار معمولاً بین 12 تا 1 ظهر و 7 تا 9 شب است. ولی باز هم تأکید می‌کنم که درکسب‌وکارها این زمان متفاوت است و دراصل بیزنس به بیزنس، اینفلوئنسر به اینفلوئنسر وپیج به پیج فرق دارد. نکتۀ دیگری که درمورد زمان حتماً باید به آن توجه کنید این است که سعی کنید تبلیغتان را در روزی که اتفاق خاصی داخل جامعه درحال رخ دادن است به اشتراک نگذارید. اگر تبلیغاتتان متناسب با آن اتفاق است، ایرادی ندارد، اما اگر چنین نیست، آن را انجام ندهید.

فضای اینستاگرام به‌شدت فضای مه‌آلودی است، به این دلیل که الگوریتم‌های آن دائماً درحال تغییر هستند. مثلاً امکان دارد که نتایج یک کمپین در یک ماه نسبت به ماه قبلی خیلی متفاوت باشد.

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره


با سلام و وقت بخیر
در ویدیو دو نوع کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ یا تبلیغ معرفی شده؛ گرفتن ایمپرشن یا گرفتن جایگاه.
اگر امکانش باشه لطفا نوع دوم بیشتر توضیح داده بشه که به چه صورت انجام میشه؟ یعنی فقط یک استوری در پیج تبلیغ کننده خریداری میشه با امکان تعیین زمان از طرف خودمون؟ یا پکیجی از چند تعداد استوری در بازه‌های زمانی ارائه میشه که باید انتخاب کنیم؟ یا نه اساسا فقط تعداد استوری مشخص میشه و زمان و ساعت انتشار با خود تبلیغ کننده هست؟
ممنون میشم توضیح کوتاهی بفرمایید.

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
3466

کاش چندتا آژانس هم معرفی می کردین و درباره آژانس خودتون هم توضیح می دادین که چه خدماتی داره

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
6700

خلاصه موضوعات ویدئو

برای انتخاب نوع تبلیغ ابتدا باید یکی از انواع محتوا Post، Story، IGTV و Shout Out را انتخاب کرد. این انتخاب بر اساس حوزه کسب و کار و نوع اینفلوئنسر مشخص می‌شود. یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید فرمت‌های انتشار محتوای مناسب و زمان آن را برای دریافت نتیجه بهتر تبلیغات تشخیص دهد.

برای تبلیغ در اینستاگرام، انتخاب زمان یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای دریافت نتیجه مناسب است. در این ویدئو توضیحات کاملی درباره تشخیص زمان مناسب داده شده است.