آیا برای‌ بازاریابی دیجیتال یا کسب‌وکار در فضای آنلاین وجود وب‌سایت ضروری است؟

اغلب افراد پاسخشان مثبت است، اما با توجه به تعریف بازاریابی دیجیتال پاسخ منفی است. پس بهتر است برای رسیدن به پاسخ، این تعریف را یک بار با هم مرور کنیم: انتخاب و استفاده هوشمندانه و خلاقانه از ابزارهای موجود در فضای دیجیتال برای‌ رسیدن به اهداف بازاریابی. با در نظر گرفتن این مثال، مشاور املاکی را تصور کنید که املاکش را آگهی می‌کند ولی بازاریابی نمی‌کند؛ آیا او به وب‌سایت نیاز دارد؟ پاسخ مثبت است.

برای مثال، در پلتفر‌می‌ مانند اینستاگرام، یک پیج فروش لباس را در نظر بگیرید. اینجا نه وب‌سایت وجود دارد و نه دیتابیسی که پیامک و ایمیل ارسال کند. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، اینستاگرام خودش به‌تنهایی و بدون کمک دیگر ابزارها، کار فروش را به سرانجام می‌رساند. آیا این بازاریابی دیجیتال است؟ بله، ولی وب‌سایتی در کار نیست (الزا‌می‌ برای‌ داشتن وب‌سایت وجود ندارد).

در جلسه یازدهم، توضیحاتی را درمورد ابزارهای آنالیز به شما دادیم و گفتیم زمانی که وب‌سایت دارید، ابزارهایی که در اختیارتان قرار می‌گیرند، به‌قدری زیادند که می‌توانید با استفاده از آنها، در شبکه‌های اجتماعی و سایر ابزارها موثرتر عمل کنید. با داشتن وب‌سایت و تعدادی مخاطب، به‌شکل اثربخش‌تری فعالیت می‌کنید، زیرا می‌توانید داده‌هایی را به‌دست آورید که در شبکه‌های اجتماعی در دسترس نیستند. به همین خاطر ما تاکید می‌کنیم، هرکس در فضای آنلاین، کسب‌و‌کار دارد، بهتر است که یک وب‌سایت هم داشته باشد تا بهتر به دغدغه‌های مخاطبانش دسترسی داشته باشد.

برای مثال، پیشنهاد ما این است که یک مشاور املاکی که در دیوار، شیپور، آی‌هوم، آگهی‌های فروش و اجاره قرار می‌دهد، در کنارش وب‌سایت هم داشته باشد تا از مشتری‌ای که ‌سه هفته زمان برای پیدا کردن خانه دارد بخواهد که اطلاعات مکان موردنظرش را در داخل سایت وارد کند. او هم در این‌ سه هفته، فایل‌های مشابه را به‌صورت پیامک برایش ارسال ‌کند. برای انجام این کار، کافی است که به مشتری بگوییم به سایت برود و فرم را پر کند:

پر کردن این فرم دو مزیت دارد:

1) ایجاد دیتابیسی که در دایرکت مارکتینگ مورد استفاده ما قرار خواهد گرفت.

2) زمانی که مخاطب وارد سایت می‌شود و اطلاعات خود را وارد می‌کند، ما به علاقه‌مندی‌هایش پی می‌بریم؛ گوگل آنالیتیکس به این موضوع کمک می‌کند: وقتی از کل مخاطبان مشاور املاک، ده درصد وارد سایت ‌شوند، داده‌هایی را می‌دهند که برطبق آنها می‌توانیم علاقه‌مندی‌ها و تیپ کل مخاطبان را از آنالیتیکس استخراج کنیم.

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره


با سلام و خسته نباشید
خدمت استاد خوب.
من یه سایتی را با وردپرس راه اندازی کردم و حدود 1 سالی است که کار می کنم تا الان به جایی رسیدم که سرعت پایین است و از نظر کسانی ک از سایت بازدید می کنند و خرید می کنند هم سرعت پایین است و با چند نفر صحبت کردم چک کردند و گفتند ک باید سایت دیگر ک بهینه باشد و ... رو تهیه کنید و از نظر پشتیبانی و قالب هم خیلی خیلی اذیت شدم تا جایی ک به خاطر پشتیبانی 3 تا قالب تعویض کردم و از آنجای ک قالب ها فارسی شده هستند نمی شود کارهای زیادی روی آنها انجام داد.به من پیشنهاد دادند ک از ناپ کامرس استفاده کنم خواستم بدونم و راهنمایی کنید ک این ناپ کامرس خوب است یا دوباره دوسال دیگه دقیقا جای امروز وردپرس هستم. ممنونم

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
15729

خلاصه موضوعات ویدئو

یکی از مهم‌ترین سوال‌های هر شخص در ابتدای راه دیحیتال مارکتینگ لزوم داشتن یک وب‌سایت شخصی است. پاسخ این سوال، در این ویدئو به‌صورت کامل توضیح داده شده است.