رصد داده‌ها و سنجه‌های مهم در وب‌سایت و آنالیز رفتار مشتریان

در وب‌سایت‌ صدها سنجه و عدد و رقم وجود دارد؛ آیا لازم است ما همه این داده‌ها را رصد کنیم؟ برای‌ تحلیل‌گر و بازاریاب دیجیتال، بله. برای‌ یک صاحب کسب‌و‌کار چطور؟ در این بخش، می‌خواهیم درباره سنجه‌هایی صحبت کنیم که به‌عنوان یک مدیر باید به آنها توجه کنید.

1) یکی از راه‌های اعتبارسنجی و بررسی وضعیت سایت، کمک گرفتن از افراد آگاه و خبره است.

2) استفاده از خود مشتری‌ها هم راه دیگری است. از آنها می‌خواهیم که با سایت کار کنند. سپس دستشان را نگاه ‌می‌کنیم، مدلشان را بررسی ‌می‌کنیم و هرجایی را که برایشان سوال پیش آمد، یادداشت ‌می‌کنیم تا تحلیلش کنیم یا اگر به مشکلی برخوردند می‌پرسیم مشکلتان چیست تا بدانیم کجای سایت ما جواب نمی‌دهد.

3) Tracking (ردیابی)

ابزارهای دیگری به‌نام Tracking نیز همین کار را انجام می‌دهند، ولی در پشت پرده؛ مثلاً mouseflow و Hotjar. با نصب هرکدام از اینها یک کدی ‌روی‌ سیستم شما نصب ‌می‌شود. گزارش این ابزارها کمی‌ با گوگل آنالیتیکس متفاوت است. مثلاً نشان می‌دهد که مخاطبان شما موس را کجا نگه داشته‌اند؛ مفهومی که Heat Map (یا نقشه حرارتی) نام دارد و نشان می‌دهد که مخاطبان شما تا کجای سایت اسکرول کردند و پایین آمدند. ما نیاز داریم تا با استفاده از این ابزارها، رفتار (Behavior) مشتریان و مخاطبان را در سایتمان ارزیابی کنیم.

4) یک‌سری ابزار هم داریم که به‌عنوان چهارمین راه، داده‌های دیگری درمورد سایت به ما می‌دهند. سرعت سایت، آیا کدهای ما معتبر هستند؟ کدام صفحات Index شده‌اند؟

پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره


سلام روز خوش
من دو تا مشکل دارم
۱_ تو هیچ گروهی نیستم و همکلاسی برای رفع اشکالام ندارم😭
۲_ یه وبسایت ثبت کردم و نمی دونم حالا باید چه کنم دو تا ایمیل پر از اطلاعات و ارقام هم برام اومده🤔

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.
15456

خلاصه موضوعات ویدئو

مشاوره با افراد خبره، بررسی و تحلیل رفتار مخاطبان، استفاده از ابزارهای مناسب مانند هاتجار Hotjar و موس فلو Mouseflow