در این جلسه در خصوص بازیابی اکانت‌های توییتری توضیحاتی خواهیم داد. برای ایجاد اکانت در توییتر باید حتما توجه کنید و اکانت را با ایمیل بسازید، به این ترتیب امکان بازیابی اکانت توییتری با ایمیل وجود خواهد داشت. در صورتی که اکانت‌ را با شماره تماس ایجاد کنید، در بازیابی اکانت با مشکل مواجه خواهید شد و شما قادر به افزودن ایمیل نخواهید بود. حتما شماره تماس را بزنید و اعمال کنید. در صورت امکان، به چند نفر از اطرافیان و دوستان خود سفارش کنید، اکانت شما را در توییتر دنبال کنند. در بخش more اطلاعاتی وجود دارد که توصیه می‌کنم، در هر قسمتی از اکانت خود مانند: password، direct message و مسدود شدن و غیره دچار مشکل شدید، به بخش Help Center وارد شوید و به این روش بسیاری از مشکلات را می‌توانید، حل کنید.

در صورتی که اکانت شما مسدود شد و اکانت را با ایمیل ساخته‌اید، فراموشی رمز را بزنید، رمز جدید را وارد کنید، بسیاری از اکانت‌ها به این روش بازیابی خواهند شد. قسمت Help Centerرا مطالعه کنید، چگونگی رفع مشکلات مختلف در این بخش گام به گام آموزش داده شده است. در صورتی که با این روش اکانت شما بازیابی نشد، در گوگل عبارت twitter contact را سرچ کنید و سپس گزینۀ suspend را انتخاب کنید، submit a ticket را بزنید، مشکل را از شما خواهد پرسید، شما گزینۀsuspend را انتخاب کنید، و error دریافتی را کپی و در قسمت مخصوص واردکنید. پس از انجام این فرآیند، توییتر گاهی به شما ایمیل می‌زند و رسیدگی به درخواست شما را اعلام می‌کند و گاهی نیز از شما می‌خواهد روی یک لینک کلیک کنید یا یک reply روی ایمیل بزنید و به این ترتیب از صحت آدرس ایمیل اطمینان حاصل می‌کند.

در قسمتdescription of problem با استفاده از ابزار google translate مشکل را به طور دقیق و واضح توضیح ‌دهید و بنویسید از چه تاریخی با مشکل مواجه شدید و پیگیری کردید، اما پاسخی دریافت نکردید. تأکید کنید که یک اکانت شخصی هستید و در حال حاضر اکانت بسته شده است و در اسرع وقت خواهان باز شدن اکانت هستید. در قسمت information نام و username و شماره و ایمیل خود را وارد کنید و سپس continue را بزنید، بعد از چند دقیقه توییتر در پاسخ به شما یک ایمیل ارسال می‌کند و از شما می خواهد که reply کنید و یا پیام در دست بررسی برای شما ارسال می‌کند. معمولا با همین چند گام اکانت بازیابی خواهد شد و در نهایت جواب خواهید گرفت.

در صورتی که سوالی در خصوص بازیابی اکانت توییتری و مباحث این جلسه داشتید، خانم شیما شریفی پاسخگوی شما خواهد بود.