با عضویت در دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال می‌توانید تمام ویدئوهای دوره را مشاهده کنید.


پرسش و پاسخ شرکت‌کنندگان دوره

سوالم راجع به سرور های کلود امازون هست. برای استارتاپ ها چقدر توصیه میکنید این سرویس رو؟ هزینه های اولیش هم خیلی زیاد نیست اگه اشتباه نکنم سالانه حدود ۲۰۰-۳۰۰ دلار اینا بعد اگه درخواست‌ها بالای ۲۰۰۰ بره یه هزینه اندکی اضافه میشه .یه سوال دیگه اینکه تو مواقعی که اینترنت ملی میشه اگر سرور خارج باشه راهکار ها چیه که سایت بالا بیاد یه سرور واسط ایرانی میتونه مشکل حل کنه ؟

به این سوال پاسخ داده شده است ولی برای مشاهده پاسخ این پرسش،باید عضو دوره باشید و بسته شامل این جلسه را تهیه کرده باشید. پاسخ‌ها به صورت فایل صوتی، ویدئویی یا متنی هستند و اهمیت پرسش و پاسخ‌ها در بسیاری از موارد حتی از ویدئوهای آموزشی دوره هم بیشتر است! در واقع، مهمترین ویژگی دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال، همین پرسش و پاسخ‌ها است که با عضویت و تهیه بسته‌ها می‌توانید از آنها استفاده کنید.

خلاصه موضوعات ویدئو

کسب و کارها از نظر این علم به دو دسته تقسیم می شوند : 1- IT Enable -2 IT Based در کسب و کارهای IT Based، مبنای کار، فرآیندهای IT و معمولا مبتنی بر تکنولوژی مانند اینترنت و مانند آن است اما در کسب و کارهای IT Enabled مبنای کسب و کار و فرآیندها، مبتنی بر IT نیست اما از ابزارهای دیجیتال از جمله IT برای پیشبرد امور کسب و کار استفاده می‌شود. اطلاعات بیشتر با مثال‌های مختلف در ویدئو توضیح داده شده است.

سرورهای ابری Cloud Server یکی از پیچیده‌ترین ابزارهای فنی هستند که در حال حاضر بخش قابل توجهی از فضای IT را تشکیل می‌دهند.این سرور‌ها در توزیع بار و توزیع پردازش نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

توزیع بار به صورت ابری سبب می‌شود تا اطلاعات به سرورهای دیگر منتقل شده و هر شخص از نزدیک‌ترین سرور خود اطلاعات را دریافت کند و توزیع بار در یک مسیر با تراکم بالا انجام نگیرد. در این روش امکان توزیع بار بدون تمرکز آن بسیار مهم است. در سرورهای قدیمی به دلیل تعداد بالای استفاده‌کنندگان در برخی مواقع (به عنوان مثال سفارش تاکسی‌های اینترنتی در ساعت‌های اولیه صبح با افزایش همراه می‌باشد.) مجبور به اضافه کردن تعداد سرورهای خود هستند اما در شرایط عادی این سرورها عملا بدون استفاده می‌مانند.در سرورهای ابری این مسئله با توزیع پردازش برطرف شده است و با توزیع مناسب، پردازش اطلاعات بین سرورهای مختلف پخش می‌شود. این امر سبب می‌شود تا از تمامی سرورها در ساعت‌های مختلف استفاده شود.

با توجه به هزینه سرورهای ابری این ابزار برای کسب و کارهای کوچک ممکن است مقرون به صرفه نباشد و از طرفی با احتمال قطع شدن پورت‌های انتقال امن اطلاعات،سرورهای ابری نیز با مشکل مواجه شده ودچار مشکل در اتصال می‌شوند.

در سرورهای ابری با توجه به میزان بازدید، ترافیک سایت، میزان پردازش و عوامل مشابه، منبع اختصاص داده می‌شود و هزینه نیز بر این اساس محاسبه می‌‍‌‌شود.

در صورتی که دائما تعداد بازدیدکننده و ترافیک سایت بالا باشد یا در بازه‌های زمانی کوتاه (مانند زمان کمپین‌های تبلیغاتی،تبلیغات‌ بنری با بازدید بالا و مانند آن) مراجعین سایت و یا اپلیکیشن زیاد باشند.